Pug Eğitmeni ve Irk Özellikleri

#PugEğitmeniveIrkÖzellikleri

Original Name : Pug

Erkek ağırlığı : 4.5-6.5 kg

Dişi ağırlığı : 4.5-6.5 kg

Bakım derecesi : 3

Anavatanı : China

Pug’ların, gurur ve zekânın birleşimi olan karşı konulması güç bir çekiciliği vardır. Her zaman soğukkanlıdırlar, bununla birlikte genel olarak mutlu ve canlı bir duruşa da sahiptirler.

  • BAŞ : Şekil olarak top gibi olmasa da yuvarlak hatlara sahiptir. Güçlü bir yapısı vardır.
  • VÜCUT : Ortalama yükseklikte, kısa ve güdük bir vücut yapısına sahiptir. Vücutları ne kambur, ne de çöküktür. Göğüsleri ise geniş ve kemiklidir.
  • DERİ : Gümüş, kayısı rengi, açık kahverengi veya siyahtır.
  • KULAKLAR : İnce, küçük ve kadife yumuşaklığındadır. İki kulak tipi görülür: Gül kulak; üste ve geriye doğru katlanarak girintileri vurgular, küçük ve düşüktür. Düğme kulak ise, ucu kafatasına yakın kalarak ileri doğru katlanan bir kanada sahiptir.
  • KUYRUK : Yüksek bir duruşu vardır. Kalça üzerinde mümkün olan en sıkı bukleyi oluşturur, çift buklelisi en makbul olanıdır.
  • TÜY : İnce, düz, yumuşak, kısa ve parlak bir tüy yapısına sahiptir. Tüyleri kaba veya yünümsü değildir.

Eğlenceli davranışları ve yüzlerine takındıkları insana benzer ifadeler ile tüm dünyada en popüler ve sevilen köpek ırkları arasında yer alan Pug’lar, bodur bir yapıya sahip olup; kompakt görünüm, orantılı vücut ölçüleri ve sıkı, güçlü kaslarla karakterize edilirler. Oyuncu bir ırk olarak tanımlanabilecek olan Pug’lar, hem yetişkinler, hem çocuklar hem de diğer köpek ırkları ile iyi anlaşan, ilgi görmeyi ve göstermeyi seven, pek çok kişiye göre evde beslemek için son derece uygun köpeklerdir. Fazla sıcak ya da soğuk olmayan, ortalama iklimler onlar için idealdir. En eski ırklar arasında yer alan, bilinen tarihleri ortalama 2000 yıl öncesine, Çin’e kadar uzanan Pug’lar, imparatorların çok değer verdiği, daima el üstünde tutulan ve zaman zaman önemli kişilere hediye olarak verilen saray köpekleriydi. 15. ve 16. Yüzyıllarda, Çin’in Avrupa ülkeleriyle ticaret yapmaya başlamasıyla birlikte bu ırk da Batıya gelmeye başladı. Söylendiğine göre, Pug’lar Avrupa’ya ilk olarak Hollandalı tüccarlar tarafından getirildi.

Yurtdışı Eğitim - Site Ekle

Ödev Site Ekle